Micro Commercial Co SMCJ33AQ-TP
Part No.:
SMCJ33AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ33AQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ33AQ-TP.pdf
1. How to order SMCJ33AQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ33AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ33AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ33AQ-TP.
Image SMCJ33AQ-TP
Part Number SMCJ33AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28.1A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)