Micro Commercial Co SMCJ28CAQ-TP
Part No.:
SMCJ28CAQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ28CAQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMCJ28CAQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ28CAQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ28CAQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ28CAQ-TP.
Image SMCJ28CAQ-TP
Part Number SMCJ28CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)