Microchip Technology SMCJ26CAE3/TR13
Part No.:
SMCJ26CAE3/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ26CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCJ26CAE3/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ26CAE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ26CAE3/TR13?
Image SMCJ26CAE3/TR13
Part Number SMCJ26CAE3/TR13
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)