YAGEO SMCJ20A-AT/TR7
Part No.:
SMCJ20A-AT/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ20A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 20V 32.4V AUTO
Series:
SMCJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMCJ20A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ20A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ20A-AT/TR7?
Image SMCJ20A-AT/TR13 SMCJ20A/TR13 SMCJ20A/TR7 SMCJ20A-AT/TR7
Part Number SMCJ20A-AT/TR13 SMCJ20A/TR13 SMCJ20A/TR7 SMCJ20A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT SMCJ-AT
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V 20V 20V 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.3A 46.3A 46.3A 46.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)