Microchip Technology SMCJ180CAE3/TR13
Part No.:
SMCJ180CAE3/TR13
Description:
TVS DIODE 180VWM DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SMCJ180CAE3/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ180CAE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ180CAE3/TR13?
Image SMCJ180CAE3/TR13
Part Number SMCJ180CAE3/TR13
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)