Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ13A-E3/9AT
Part No.:
SMCJ13A-E3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ13A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
Datasheet:
1. How to order SMCJ13A-E3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ13A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ13A-E3/9AT?
Image SMCJ13A-E3/57T SMCJ13A-E3/9AT SMCJ13AHM3_A/I SMCJ13AHM3_A/H SMCJ13A-M3/9AT
Part Number SMCJ13A-E3/57T SMCJ13A-E3/9AT SMCJ13AHM3_A/I SMCJ13AHM3_A/H SMCJ13A-M3/9AT
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.8A 69.8A 69.8A 69.8A 69.8A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)