Microchip Technology SMCJ11CAE3/TR13
Part No.:
SMCJ11CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ11CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
Datasheet:
1. How to order SMCJ11CAE3/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ11CAE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ11CAE3/TR13?
Image SMCJ11CAE3/TR13
Part Number SMCJ11CAE3/TR13
Manufacturer Microchip Technology
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 82.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)