Micro Commercial Co SMCJ10CA-TP
Part No.:
SMCJ10CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ10CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCJ10CA-TP.pdf
1. How to order SMCJ10CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCJ10CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ10CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ10CA-TP.
Image SMCJ10CA-TP SMCJ10CAHE3-TP SMCJ10CAQ-TP
Part Number SMCJ10CA-TP SMCJ10CAHE3-TP SMCJ10CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 88.3A 88.3A 88.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)