Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG85AHE3/9AT
Part No.:
SMCG85AHE3/9AT
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG85AHE3/9AT.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG85AHE3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG85AHE3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG85AHE3/9AT?
Image SMCG85AHE3/9AT SMCG85AHE3/57T
Part Number SMCG85AHE3/9AT SMCG85AHE3/57T
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.9A 10.9A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)