Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG58CA-E3/9AT
Part No.:
SMCG58CA-E3/9AT
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG58CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG58CA-E3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG58CA-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG58CA-E3/9AT?
Image SMCG58CA-E3/9AT SMCG58CAHE3/9AT SMCG58CA-M3/9AT SMCG58CA-M3/57T SMCG58CA-E3/57T
Part Number SMCG58CA-E3/9AT SMCG58CAHE3/9AT SMCG58CA-M3/9AT SMCG58CA-M3/57T SMCG58CA-E3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93V 93V 93V 93V 93V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A 16A 16A 16A 16A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)