Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG43CA-M3/57T
Part No.:
SMCG43CA-M3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG43CA-M3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG43CA-M3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG43CA-M3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG43CA-M3/57T?
Image SMCG43CA-E3/9AT SMCG43CAHE3/9AT SMCG43CA-M3/9AT SMCG43CA-M3/57T SMCG43CA-E3/57T
Part Number SMCG43CA-E3/9AT SMCG43CAHE3/9AT SMCG43CA-M3/9AT SMCG43CA-M3/57T SMCG43CA-E3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V 43V 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A 21.6A 21.6A 21.6A 21.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)