Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG30CA-E3/9AT
Part No.:
SMCG30CA-E3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG30CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO215AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCG)
Datasheet:
1. How to order SMCG30CA-E3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG30CA-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG30CA-E3/9AT?
Image SMCG30CA-E3/9AT SMCG30CAHE3/9AT SMCG30CA-M3/9AT SMCG30CA-M3/57T SMCG30CA-E3/57T
Part Number SMCG30CA-E3/9AT SMCG30CAHE3/9AT SMCG30CA-M3/9AT SMCG30CA-M3/57T SMCG30CA-E3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A 31A 31A 31A 31A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)