Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG26CA-M3/9AT
Part No.:
SMCG26CA-M3/9AT
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG26CA-M3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG26CA-M3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG26CA-M3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG26CA-M3/9AT?
Image SMCG26CA-E3/9AT SMCG26CAHE3/9AT SMCG26CA-M3/9AT SMCG26CA-M3/57T SMCG26CA-E3/57T
Part Number SMCG26CA-E3/9AT SMCG26CAHE3/9AT SMCG26CA-M3/9AT SMCG26CA-M3/57T SMCG26CA-E3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.6A 35.6A 35.6A 35.6A 35.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)