Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG24CAHE3/57T
Part No.:
SMCG24CAHE3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG24CAHE3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMCG24CAHE3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG24CAHE3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG24CAHE3/57T?
Image SMCG24CAHE3/9AT SMCG24CAHE3/57T
Part Number SMCG24CAHE3/9AT SMCG24CAHE3/57T
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.6A 38.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)