Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG22CA-E3/9AT
Part No.:
SMCG22CA-E3/9AT
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG22CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG22CA-E3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG22CA-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG22CA-E3/9AT?
Image SMCG22CA-E3/9AT SMCG22CAHE3/9AT SMCG22CA-E3/57T SMCG22CAHE3/57T
Part Number SMCG22CA-E3/9AT SMCG22CAHE3/9AT SMCG22CA-E3/57T SMCG22CAHE3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.3A 42.3A 42.3A 42.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)