Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG188CA-E3/57T
Part No.:
SMCG188CA-E3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG188CA-E3/57T.pdf
Description:
1.5KW,188V 5%,BIDIR,SMC TVS
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
188V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG188CA-E3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG188CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG188CA-E3/57T?
Image SMCG188CA-E3/59T SMCG188CA-E3/57T
Part Number SMCG188CA-E3/59T SMCG188CA-E3/57T
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 188V 188V
Voltage - Breakdown (Min) 209V 209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 328V 328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A 4.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)