Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG17CAHE3/9AT
Part No.:
SMCG17CAHE3/9AT
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG17CAHE3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO215AB
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG17CAHE3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG17CAHE3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG17CAHE3/9AT?
Image SMCG17CAHE3/9AT SMCG17CAHE3/57T
Part Number SMCG17CAHE3/9AT SMCG17CAHE3/57T
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series TransZorb® TransZorb®
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 54.3A 54.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)