Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG13CA-E3/57T
Part No.:
SMCG13CA-E3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG13CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG13CA-E3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG13CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG13CA-E3/57T?
Image SMCG13CA-E3/9AT SMCG13CAHE3/9AT SMCG13CA-E3/57T SMCG13CAHE3/57T
Part Number SMCG13CA-E3/9AT SMCG13CAHE3/9AT SMCG13CA-E3/57T SMCG13CAHE3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.8A 69.8A 69.8A 69.8A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)