Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG12CAHE3/57T
Part No.:
SMCG12CAHE3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG12CAHE3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG12CAHE3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG12CAHE3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG12CAHE3/57T?
Image SMCG12CAHE3/9AT SMCG12CAHE3/57T
Part Number SMCG12CAHE3/9AT SMCG12CAHE3/57T
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.4A 75.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)