Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG120CAHE3/57T
Part No.:
SMCG120CAHE3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG120CAHE3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG120CAHE3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG120CAHE3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG120CAHE3/57T?
Image SMCG120CAHE3/9AT SMCG120CAHE3/57T
Part Number SMCG120CAHE3/9AT SMCG120CAHE3/57T
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A 7.8A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)