Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG10CA-E3/57T
Part No.:
SMCG10CA-E3/57T
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG10CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMCG10CA-E3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG10CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG10CA-E3/57T?
Image SMCG10CA-E3/9AT SMCG10CAHE3/9AT SMCG10CA-M3/57T SMCG10CA-M3/9AT SMCG10CA-E3/57T
Part Number SMCG10CA-E3/9AT SMCG10CAHE3/9AT SMCG10CA-M3/57T SMCG10CA-M3/9AT SMCG10CA-E3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 17V 17V 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 88.2A 88.2A 88.2A 88.2A 88.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)