STMicroelectronics SMC50J85CA
Part No.:
SMC50J85CA
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMC50J85CA.pdf
Description:
Linear IC's
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMC50J85CA.pdf
1. How to order SMC50J85CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J85CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J85CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J85CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J85CA pin diagram, SMC50J85CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J85CA
Part Number SMC50J85CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)