STMicroelectronics SMC50J31A
Part No.:
SMC50J31A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
31V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
50.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J31A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J31A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J31A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J31A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J31A pin diagram, SMC50J31A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J31A
Part Number SMC50J31A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 31V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)