STMicroelectronics SMC50J28A
Part No.:
SMC50J28A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
110A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J28A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J28A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J28A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J28A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J28A pin diagram, SMC50J28A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J28A
Part Number SMC50J28A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 110A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)