STMicroelectronics SMC50J26A
Part No.:
SMC50J26A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
119A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J26A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J26A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J26A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J26A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J26A pin diagram, SMC50J26A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J26A
Part Number SMC50J26A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 119A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)