STMicroelectronics SMC50J23A
Part No.:
SMC50J23A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
DISCRETE
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMC50J
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
23V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
37.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
135A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SMC50J23A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J23A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J23A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J23A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J23A pin diagram, SMC50J23A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J23A
Part Number SMC50J23A
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SMC50J
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 135A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)