STMicroelectronics SMC50J22A
Part No.:
SMC50J22A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
141A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J22A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J22A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J22A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J22A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J22A pin diagram, SMC50J22A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J22A
Part Number SMC50J22A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 141A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)