STMicroelectronics SMC50J20A
Part No.:
SMC50J20A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J20A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J20A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J20A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J20A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J20A pin diagram, SMC50J20A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J20A
Part Number SMC50J20A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 155A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)