STMicroelectronics SMC50J18A
Part No.:
SMC50J18A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
171A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J18A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J18A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J18A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J18A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J18A pin diagram, SMC50J18A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J18A
Part Number SMC50J18A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 171A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)