STMicroelectronics SMC50J16CA
Part No.:
SMC50J16CA
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMC50J16CA.pdf
Description:
Linear IC's
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
17.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
192A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMC50J16CA.pdf
1. How to order SMC50J16CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J16CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J16CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J16CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J16CA pin diagram, SMC50J16CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J16CA
Part Number SMC50J16CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 17.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 192A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)