STMicroelectronics SMC50J15A
Part No.:
SMC50J15A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
205A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J15A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J15A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J15A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J15A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J15A pin diagram, SMC50J15A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J15A
Part Number SMC50J15A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 205A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)