STMicroelectronics SMC50J14A
Part No.:
SMC50J14A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
15.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
216A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J14A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J14A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J14A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J14A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J14A pin diagram, SMC50J14A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J14A
Part Number SMC50J14A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 15.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 216A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)