STMicroelectronics SMC50J11A
Part No.:
SMC50J11A
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
12.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
275A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
SMC
1. How to order SMC50J11A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC50J11A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC50J11A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC50J11A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMC50J11A pin diagram, SMC50J11A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC50J11A
Part Number SMC50J11A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 12.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 275A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)