Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC3K64CA-M3/57
Part No.:
SMC3K64CA-M3/57
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMC3K64CA-M3/57.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
29.1A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
Datasheet:
1. How to order SMC3K64CA-M3/57 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC3K64CA-M3/57 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC3K64CA-M3/57?
Image SMC3K64CAHM3_A/H SMC3K64CAHM3_A/I SMC3K64CA-M3/9A SMC3K64CA-M3/57 SMC3K64CAHM3/9A
Part Number SMC3K64CAHM3_A/H SMC3K64CAHM3_A/I SMC3K64CA-M3/9A SMC3K64CA-M3/57 SMC3K64CAHM3/9A
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 29.1A 29.1A 29.1A 29.1A 29.1A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)