Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC3K30CA-M3/57
Part No.:
SMC3K30CA-M3/57
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMC3K30CA-M3/57.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
Datasheet:
1. How to order SMC3K30CA-M3/57 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC3K30CA-M3/57 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC3K30CA-M3/57?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC3K30CAHM3/57 SMC3K30CAHM3_A/H SMC3K30CA-M3/57 SMC3K30CAHM3_A/I SMC3K30CA-M3/9A
Part Number SMC3K30CAHM3/57 SMC3K30CAHM3_A/H SMC3K30CA-M3/57 SMC3K30CAHM3_A/I SMC3K30CA-M3/9A
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A 62A 62A 62A 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)