STMicroelectronics SMC30J130CA
Part No.:
SMC30J130CA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
DISCRETE
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMC30J
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SMC30J130CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMC30J130CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC30J130CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC30J130CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMC30J130CA
Part Number SMC30J130CA
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SMC30J
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)