Eaton - Electronics Division SMBJE78AH
Part No.:
SMBJE78AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE78AH.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC UNI
Series:
SMBJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE78AH.pdf
1. How to order SMBJE78AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE78AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE78AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE78AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE78AH pin diagram, SMBJE78AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE78AH
Part Number SMBJE78AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB
Series SMBJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)