Eaton - Electronics Division SMBJE64A
Part No.:
SMBJE64A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE64A.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Series:
SMBJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE64A.pdf
1. How to order SMBJE64A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE64A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE64A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE64A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE64A pin diagram, SMBJE64A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE64A SMBJE64AH
Part Number SMBJE64A SMBJE64AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJE SMBJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A 5.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)