Eaton - Electronics Division SMBJE28CA
Part No.:
SMBJE28CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE28CA.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE28CA.pdf
1. How to order SMBJE28CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE28CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE28CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE28CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE28CA pin diagram, SMBJE28CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE28CA SMBJE28CAH
Part Number SMBJE28CA SMBJE28CAH
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)