Eaton - Electronics Division SMBJE24A
Part No.:
SMBJE24A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE24A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE24A.pdf
1. How to order SMBJE24A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE24A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE24A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE24A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE24A pin diagram, SMBJE24A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE24A SMBJE24AH
Part Number SMBJE24A SMBJE24AH
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.4A 15.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)