Eaton - Electronics Division SMBJE200CA
Part No.:
SMBJE200CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE200CA.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMBJE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE200CA.pdf
1. How to order SMBJE200CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE200CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE200CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE200CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE200CA pin diagram, SMBJE200CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE200CA SMBJE200CAH
Part Number SMBJE200CA SMBJE200CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJE SMBJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V 200V
Voltage - Breakdown (Min) 224V 224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V 324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A 1.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)