Eaton - Electronics Division SMBJE190CA
Part No.:
SMBJE190CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE190CA.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM 307VC SMB
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMBJE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE190CA.pdf
1. How to order SMBJE190CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE190CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE190CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE190CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE190CA pin diagram, SMBJE190CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE190CA SMBJE190CAH
Part Number SMBJE190CA SMBJE190CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJE SMBJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V 190V
Voltage - Breakdown (Min) 211V 211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 307V 307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A 2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)