Eaton - Electronics Division SMBJE13CAH
Part No.:
SMBJE13CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE13CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM BI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMBJExxH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE13CAH.pdf
1. How to order SMBJE13CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE13CAH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE13CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE13CAH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE13CAH pin diagram, SMBJE13CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE13CAH
Part Number SMBJE13CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB
Series SMBJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)