Eaton - Electronics Division SMBJE130CA
Part No.:
SMBJE130CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE130CA.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE130CA.pdf
1. How to order SMBJE130CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE130CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE130CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE130CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE130CA pin diagram, SMBJE130CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE130CA SMBJE130CAH
Part Number SMBJE130CA SMBJE130CAH
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A 2.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)