Eaton - Electronics Division SMBJE130AH
Part No.:
SMBJE130AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE130AH.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC UNI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE130AH.pdf
1. How to order SMBJE130AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE130AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE130AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE130AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE130AH pin diagram, SMBJE130AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE130AH
Part Number SMBJE130AH
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)