Eaton - Electronics Division SMBJE110CAH
Part No.:
SMBJE110CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE110CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE110CAH.pdf
1. How to order SMBJE110CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE110CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE110CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE110CAH.
Image SMBJE110CAH
Part Number SMBJE110CAH
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)