Eaton - Electronics Division SMBJE100CA
Part No.:
SMBJE100CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE100CA.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMBJE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE100CA.pdf
1. How to order SMBJE100CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE100CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE100CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE100CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE100CA pin diagram, SMBJE100CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE100CA SMBJE100CAH
Part Number SMBJE100CA SMBJE100CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJE SMBJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.7A 3.7A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)