Micro Commercial Co SMBJ75CAHE3-TP
Part No.:
SMBJ75CAHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ75CAHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Datasheet:
1. How to order SMBJ75CAHE3-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ75CAHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ75CAHE3-TP?
Image SMBJ75CAHE3-TP
Part Number SMBJ75CAHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)