Comchip Technology SMBJ58A-HF
Part No.:
SMBJ58A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ58A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ58A-HF.pdf
1. How to order SMBJ58A-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ58A-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ58A-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ58A-HF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ58A-HF pin diagram, SMBJ58A-HF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ58A-HF
Part Number SMBJ58A-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.4A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)