Comchip Technology SMBJ51CA-HF
Part No.:
SMBJ51CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ51CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ51CA-HF.pdf
1. How to order SMBJ51CA-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ51CA-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ51CA-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ51CA-HF.
Image SMBJ51CA-HF
Part Number SMBJ51CA-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)